05 czerwca 2020

Holly Black "Okrutny książę"


 ilość stron: 400
format: e-book
wydawnictwo: Jaguar
rok wydania: 2018
cykl: Okrutny książę (tom 1)

Dzień dobry kochani :) 
Nowy miesiąc nowe wyzwania. Takie moje małe postanowienie - więcej fantastyki. Jest tyle książek, które chcę nadrobić z tego gatunku, że nie wiem czy miesiąc to nie za mało :) Tak więc ten miesiąc będzie dość monotematyczny, z góry przepraszam :)

"Okrutny książę" to historia trzech sióstr - Jude, Taryn i Vivienne, które w dość brutalny sposób zostają sprowadzone do świata elfów przez Madoka, jak się okazuje ojca jednej z dziewczynek. Jude jest śmiertelniczką, więc każdy jeden szanujący się elf nią gardzi. Jej życie to ciągła walka z Cardanem - okrutnym i bezlitosnym synem Najwyższego Króla - i jego ekipą. Z czasem ta niepozorna śmiertelniczka zostanie wciągnięta w sieć intryg na dworze króla. Zostanie niejako zmuszona do walki z księciem, by wywalczyć sobie szacunek. Komu można ufać? Kto zdradził króla? Kto stoi za wszystkimi intrygami? Jude by ocalić siebie, siostry i królestwo będzie walczyć z najpotężniejszym wrogiem na dworze.

Szczerze mówiąc nie sądziłam, że książka wciągnie mnie aż tak bardzo. Spodziewałam się przyjemnej lektury a dostałam mega wciągającą historię z fajnymi bohaterami. I tutaj chciałabym napisać kilka słów o Jude - waleczna, arogancka, zbuntowana nastolatka. Niektórym taka mieszanka może się nie spodobać ale dla mnie ta postać jest szalenie ciekawa. Przeszła przez piekło by dojść na szczyt. Nie poddała się, chociaż miała do tego mnóstwo okazji. Czy momentami jest bezczelna? Owszem, i za to ją cenię. Mówi to co myśli. Cardan też jest ciekawą postacią, bo jest nie oczywisty. Z zewnątrz brutalny, chamski buc, ale w środku kryją się pewne sekrety które znają tylko nieliczni. Madok to menda i nad nim nie ma sensu się skupiać :) 
Ciekawa też jest narracja w tej książce bo jest ona z pierwszej osoby. Narratorką jest Jude. Więc czytając widzimy tę historię jej oczami, co jest bardzo fajne.

Cała trylogia zapowiada się na prawdę fenomenalnie, więc bez zbędnego przedłużania - POLECAM! Jeśli lubicie ciekawie wykreowany świat elfów, intrygi, zagadki, ciekawe postacie - ta książka jest dla was. Ja osobiście ani przez chwilę się nie nudziłam.

Ocena: 8/10

6 komentarzy:

 1. Skoro polecasz tro nie ma wyjścia trzeba przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 2. To nie moje klimaty czytelniczy, ale cieszę się, że Tobie się podobało. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Kusisz, ale chwilowo mam zapas książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o tej książce wiele pozytywnych opinii i miałam okazję poznać już twórczość autorki, więc na pewno prędzej czy później zapoznam się z tą trylogią 😊
  A fantastyki nigdy za mało 😂

  OdpowiedzUsuń

 5. Thank you for sharing this wonderful post keep your awesome work
  I have many hobbies. I love to travel and read. But my favorite hobby is cooking. Let me tell you why! First, I'll tell you a little bit about why I started cooking. Secondly, I'll give you some information about what I like to cook. Third, I will say how I use the Food for cooking.

  When I started cooking, I was 10 years old. My mom wants me to be a chef. She has always believed that girls have to make different types of food, because one day they will get married. In my country, it is normal for girls not to cook. I feel lucky because I can cook many dishes. Now that I cook some of the dishes my children and husband love, I become happy and proud of my mother and myself. food near me Please share if you love me.

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie bardzo w moim gatunku. Koniecznie muszę się zapoznać z nimi :) Moimi lubionymi książkami w tym gatunku są książki Trudi Canavan o magach. A wracając do Ciebie to... Bardzo dobra recenzja muszę przyznać. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)