14 lutego 2015

Tess Gerritsen "Grzesznik"

"W murach klasztoru zostaje popełniona nieludzka zbrodnia. Ofiarami padają dwie zakonnice. Sekcja zwłok ujawnia wstrząsające informacje i z każdym nowym śladem sprawa obiera coraz bardziej niepokojący kierunek. Tymczasem pojawia się kolejne ciało, przy którym morderca zadał sobie wiele trudu, by nie zostało rozpoznane.

Dawno pogrzebane tajemnice wychodzą na światło dzienne. Doktor Maura Isles i detektyw Jan Rizzoli ze zgrozą uświadamiają sobie, że są z nimi związane osobiście… "Tess Gerritsen jakoś specjalnie przedstawiać nie trzeba. Jej książki sprzedają się jak świeże bułeczki, i mnie osobiście to wcale nie dziwi. Autorka, która swoimi książkami zapewnia nam jazdę bez trzymanki. Dużo emocji, tajemnic, dreszczyku - to wszystko sprawia, że Tess jest w gronie moich naj, naj autorów. Jej książki dają mi to co lubię - psychopatów, których trzeba złapać, morderstwa tak drastyczne, że aż ślinka cieknie.
"Grzesznik" to trzecia część z serii o detektyw Jane Rizzoli i doktor Maura Isles.

Ktoś włamuje się do klasztoru i z zimną krwią atakuje dwie zakonnice. To samo w sobie jest zbrodnią. Zakonnice wydają się takie... Nieosiągalne dla zła. Jakby jakaś niewidoczna bariera chroniła je przed całym złem świata. A jednak. Młoda siostra Camille zapłaciła najwyższą cenę. Gdyby tego było mało, podczas sekcji doktor Isles odkrywa coś szokującego - Camille niedawno urodziła dziecko. Kto jest ojcem? Czy ma on związek z tym atakiem? Dlaczego nikt nie zauważył zakonnicy w ciąży? Bardzo dużo pytań, na które detektyw Rizzoli musi odpowiedzieć. Więcej pytań rodzi się, gdy w opuszczonej restauracji policjanci znajdują zwłoki kobiety. Ktoś bardzo się postarał, by policja nie była w stanie jej zidentyfikować. Usunięto jej skórę z twarzy, dłonie i o dziwo stopy. Czy ta kobieta ma coś wspólnego z siostrami zakonnymi? Czy ktoś zabija po prostu, ot tak? Klucz do zagadki kryje się w indyjskiej wiosce dla trendowatych.

Detektyw Rizzoli i doktor Isles mają do rozwiązania zagadkę, w której jest mnóstwo pytań, a sensownych rozwiązań jak na lekarstwo. Od przeszłości nie da się uciec i obie panie przekonają się o tym na własnej skórze, gdy w ich otoczeniu pojawią się dwaj mężczyźni - były mąż Isles i mężczyzna z którym Rizzoli od jakiegoś czasu jest w dość skomplikowanym związku. Dużo wątków miłosnych, ktoś mógłby nawet powiedzieć, że za dużo, i może miałby racje. Ale ja jestem romantyczką ( zwłaszcza, że dziś walentynki) i mi to nie przeszkadzało. Miła odskocznia od trupów, śmierci i ogólnego zła.

Thriller pierwsza klasa. Dla każdego fana tego gatunku jest to lektura obowiązkowa. Przede wszystkim polecam ją kobietom, ze względu na wcześniej wspomniany wątek miłosny. Polecam z czystym sercem :)

Ocena: 8/10


tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
ilość stron: 399
wydawnictwo: Albatros
rok wydania: 2003

3 komentarze:

 1. Uwielbiam Gerritsen! I całą serię o Rizzoli i Isles. Tylko ciągle nie potrafię się zabrać za serial na podstawie jej książek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam jedną powieść Tess Gerritsen, która bardzo mi się podobała, ale nie miałam okazji wrócić do tej autorki. Za to moja mama ją uwielbia :)

  Pozdrawiam!
  O książkach - okiem Optymistki

  OdpowiedzUsuń
 3. Po nieudanym spotkaniu z Tess, jestem chyba gotowa na to, żeby powrócić do jej twórczości :)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)