08 września 2013

Książki na wrzesień - część II

We wrześniu królować będzie Harry Potter i Agatha Christie. Mieszanka wybuchowa :D


Agatha Christie "Zakończeniem jest śmierć"


Starożytne Teby. Życie pewnej rodziny wydaje się sielanką. Gdy jednak jej głowa, kapłan Imphotep, przedstawia swoją konkubinę, awantury i nieporozumienia zmieniają ten stan. Kiedy piękna kobieta ginie, wszyscy oddychają z ulgą. Jednak jej śmierć pociąga za sobą kolejne. Czy to duch nałożnicy powraca z zaświatów, by szukać zemsty? Czy może jednak winowajcy upatrywać należy wśród żywych?Agatha Christie "Przeznaczenie"


Panna Marple otrzymuje list od starego przyjaciela, pana Rafiela. Mężczyzna, będąc już na łożu śmierci, zwraca się do słynnej pani detektyw z prośbą o wyjaśnienie zagadki kryminalnej. W nagrodę obiecuje zapisać jej dwadzieścia tysięcy funtów. Sprawa dotyczy syna Rafiela - Michaela, który dziesięć lat temu został oskarżony i skazany za zabójstwo swojej ówczesnej narzeczonej, Verity Hunt. Starszy pan, przekonany o niewinności swego syna, postanawia tak pokierować biegiem zdarzeń, aby naprowadzić pannę Marple na trop faktycznego mordercy.

Agatha Christie "Śmiertelna klątwa"


Urocze miasteczko St Mary Mead staje się miejscem aż sześciu tajemniczych wydarzeń, które wyjaśnić potrafi jedynie panna Marple. To, co okazuje się zbyt trudne dla policji, dla niej jest bardzo proste. Wystarczy zadać sobie właściwe pytania.

Michael Marshall "Pierwotny instynkt"


W poprzedniej powieści Marshalla, "Niewidzialni", którą Stephen King nazwał "błyskotliwie napisanym, piekielnie przerażającym thrillerem", czytelnik zetknął się z głęboko zakonspirowaną organizacją, tworzącą sieć terroru i zbrodni na niewyobrażalną skalę. Organizacją psychopatów, mordujących bez litości, bez wyraźnego celu i na masową skalę. Na trop Niewidzialnych wpadają Ward Hopkins, Nina Baynam (pracownica FBI) i John Zandt (policjant). W nowej powieści bohaterowie nadal tropią Niewidzialnych i nadal stykają się z licznymi przypadkami niewyjaśnionych morderstw. Okazuje się, że Niewidzialni istnieją od tysięcy lat, nie uznają cywilizacji i byli zamieszani we wszystkie głośne morderstwa i masowe mordy w historii. Są nieprawdopodobnie bogaci i prawo jest wobec nich bezsilne...

 Brian Haig "Tajna sankcja"


Major Sean Drummond, były oficer sił specjalnych, obecnie prawnik w armii USA, zostaje delegowany do Bośni, by przeprowadził śledztwo w niecodziennej, nagłośnionej przez media sprawie. Stacjonujący w Kosowie, z ramienia ONZ oddział amerykańskich komandosów dokonał masakry miejscowych Serbów. Czy była to normalna potyczka wojskowa, czy może doszło do złamania Konwencji Genewskiej i zaplanowanej zbrodni? Błyskotliwy, ceniący niezależność Drummond znany z niestandardowych metod działania i braku szacunku dla wyższych rangą, otrzymuje do pomocy dwójkę doświadczonych prawników - oskarżyciela Jamesa Delbena i obrońcę, seksowną kapitan Lisę Morrow. Ale prowadzona przez nich śledztwo napotyka niespodziewane przeszkody, na światło dzienne wychodzą niebezpieczne tajemnice, ma miejsce brutalne morderstwo. W sprawie wydają się być zamieszane najwyższe władze wojskowe, CIA, Agencja Bezpieczeństwa Narodowego i Bóg wie kto jeszcze. Sean nie ulega naciskom, z narażeniem życia dąży do ujawnienia prawdy.


Wybaczcie, że nie jest to zwykły, typowy stosik, ale mój aparat zastrajkował i nie działa, a nie będę się wygłupiała i robiła zdjęcia aparatem w telefonie, bo zdjęcie było by... słabe, delikatnie mówiąc :) Wrzesień zapowiada się genialnie, tylko pytanie, kiedy ja to wszystko przeczytam... :D

Miłej niedzieli :*

6 komentarzy:

 1. Czekam na reckę Pierwotnego instynktu, książka wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na LC ludzie jej nie polecają :D Ale ja, że miałam przyjemność przeczytać "Niewidzialni", a to jest kontynuacja tamtej książki... Jestem jej ciekawa :D

   Usuń
 2. Widzę, że we wrześniu rządzi zdecydowanie Agatha Christie, a ja, wstyd się przyznać dotychczas nie poznałam żadnej jej książki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Koniecznie muszę nadrobić zaległości z Agatą Chistie, bo niestety do tej pory czytałam tylko jedną książkę jej autorstwa. ;) Przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 4. niestety to są książki, po które raczej nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)