25 marca 2013

Filmowo.

Now Is Good (2012)


Opis z filmweb.plTessa jest śmiertelnie chorą na białaczkę siedemnastolatką, postanawia przeżyć szybkie dorastanie w czasie, który jej pozostał. Tworzy listę z rzeczami do zrobienia, na której znajduję się utrata dziewictwa jak i spróbowanie narkotyków i z pomocą przyjaciół wciela ją w życie. Podczas gdy jej rodzina próbuje pogodzić się ze świadomością utraty, Tessa z determinacja odkrywa nieznane życie i doświadczenia. Obejmuje to również miłość, której nie planowała, do nowego sąsiada Adama.


Miałam przyjemność przeczytać książkę, na podstawie której powstał ten  film. Ekranizacja na prawdę bardzo dobra, i jedyne do czego mogę się przyczepić to Dakota Fanning. Jakoś mi ona nie pasowała w tym filmie. Niby dobrze zagrała swoją rolę, była przekonująca, ale zabrakło mi tego czegoś. Mimo to film polecam każdemu, a jeszcze bardziej polecam książkę "Zanim umrę" Jenny DownhamObietnica (2001)


Opis z filmweb.pl - Detektyw Jerry Black prowadzi ostatnią sprawę w swojej karierze w policji. Ściganym jest zabójca dziecka. Detektyw składa przysięgę, że schwyta zabójcę, zanim na zawsze przejdzie na emeryturę...


Jack Nicholson to klasa sama w sobie. Takich aktorów jak on można policzyć na palcach jednej ręki. Mimo to film mnie nie zachwycił, jest  dobry ale bez rewelacji. Spodziewałam się czegoś znacznie lepszego, biorąc pod uwagę to, że gra w nim tak znakomity aktor. 
Kolekcjoner (1997)


Opis z filmweb.pl - W miasteczku studenckim Uniwersytetu Północnej Kalifornii, znika w niewyjaśnionych okolicznościach siostrzenica Alexa. Nie czekając na działania miejscowej policji Alex samotnie podejmuje się wyjaśnienia tej sprawy. Traktowany jak intruz, brnie w śledztwie odkrywając coraz nowsze dowody, że zniknięcie siostrzenicy nie jest przypadkowe. Alex Cross szybko odkrywa, że z miasteczka zniknęło już siedem innych dziewcząt, a ciała dwóch następnych niedawno odnaleziono. To daje mu pewność, że ma do czynienia z seryjnym mordercą, który przybiera imię Casanova. Alex samotnie drążący w śledztwie znajduje pomoc w niedoszłej ofierze Casanovy, Kate McTiernan. Od tej pory rozwiązanie zagadki jest dla obojga sprawą prywatną, ale droga do niej będzie niezwykle uciążliwa.


W sieci pająka (2001)

Opis z filmweb.pl - Śmierć partnera z policji powoduje, że detektyw Cross postanawia przejść na emeryturę. Cieszący się doskonałą reputacją jako znakomity detektyw, psycholog i autor popularnych książek z dziedziny psychologii zbrodni, Cross niechętnie angażuje się w nową sprawę, gdy porywacz zostawia dowód zbrodni w jego skrzynce pocztowej.
W związku z faktem, iż porywacz jest świadom sukcesów literackich Crossa, powstaje teoria, że prawdziwym motywem jego działania jest chęć, by Cross udokumentował zbrodnię, która w zamierzeniu Soneji'ego miała być zbrodnią stulecia. Detektyw i agentka służb specjalnych tworzą niezwykle zgrany zespół tropiący porywacza , a jednocześnie każde z nich stara się zapomnieć o minionych porażkach.


Kolejny geniusz - Morgan Freeman. Jeszcze nie widziałam filmu z nim, który by mi się nie spodobał. Sam fakt, że gra w filmie już jest swego rodzaju zachętą. Filmy na podstawie książek Jamesa Pattersona, które mam nadzieję przeczytam w niedalekiej przyszłości :) Zdecydowanie polecam oba filmy. Są po prostu genialne. 

14 komentarzy:

 1. Na książkę "Zanim umrę" mam ochotę od dawna. Potem na pewno obejrzę film ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie lepiej najpierw przeczytać książkę :)

   Usuń
 2. Myśląc o Freemanie automatycznie staje mi przed oczami film "Skazani na Shawshank". Bardzo dobre kino :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zanim umrę" czytałam i przeogromnie mi się spodobało, teraz będę musiała obejrzeć film. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe pozycje, zadnej z nich nie obejrzałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. No jeszcze żadnego z tych filmów nie oglądałem, ale ten "Now is good" kojarzy mi się z "October baby", ale u mnie jak na razie jeden taki film to już za dużo, więc grzecznie za niego podziękuję ;P.

  Spokojnej nocy!
  Melon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są zupełnie dwa różne filmy. Nie mają ze sobą nic wspólnego :)

   Usuń
 6. Nie oglądałam żadnego filmu z twojej listy, ale bardzo mnie zaintrygował film ,,W sieci pająka'' oraz ,,Obietnica''. Muszę rozejrzeć się za tymi produkcjami i obejrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Kolekcjonera" i "Obietnicę" uwielbiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kolekcjoner to ten film, który zawsze dobrze sie ogląda i nigdy się nie znudzi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niedawno obejrzałam "Now is good", jednak film nie zrobił na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia. Wprawdzie historia Tessy była wzruszająca, jednak tak jak wspomniałaś, ekranizacji brakuje "tego czegoś" :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Obietnicę" muszę koniecznie obejrzeć.
  A Pattersona dobrze się czyta. Są lepsze i gorsze tytuły, ale ogólnie to niezła lektura, gdy ma się ochotę na szybką akcję i niezbyt duży wysiłek umysłowy. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na jakiś film pewnie się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)