10 stycznia 2013

Stosik styczniowy #1

Zdjęcie fatalne, bo zrobione telefonem... 


Od góry:

Mark Spragg "Niedokończone życie" - Po kolejnej awanturze z kochankiem Jean postanawia skończyć z takim życiem. Nie tylko dla swego dobra, lecz przede wszystkim dla szczęścia swej dziesięcioletniej córki Griff... 
Jest film na podstawie tej książki. 

Richard Paul Evans ""Szukając Noel" - Mark Smart był życiowym nieudacznikiem, który nigdzie nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca. Los postawił jednak na jego drodze niezwykłą dziewczynę - Macy. Uczucie, którym ją obdarzył różniło się od jego dotychczasowych związków: „to tak jakby porównać Święto Pracy z Bożym Narodzeniem”. Gwiazdka nie może jednak trwać wiecznie, a miłość Marka i Macy napotka na niespodziewane przeszkody. Czy mroczne wydarzenia z przeszłości muszą rozdzielić ich na zawsze?

Nicci French "Złap mnie, nim upadnę" - Holly Kraus, bizneswoman, kobieta sukcesu, żyje szybko, mocno i pewnie. Energią zdumiewa zarówno swego ukochanego męża Charliego, jak i Meg, partnerkę w interesach. Podziwiają ją znajomi. Ale od pewnego czasu dzieje się coś niepokojącego: Holly wydaje się, że jest śledzona, ktoś zaczyna się od niej domagać pieniędzy, najbliżsi zaczynają tracić do niej cierpliwość... Co się właściwie dzieje? Popadła w kryzys nerwowy, czy grozi jej realne niebezpieczeństwo?

Steve Perry "Człowiek, który nigdy nie chybiał" - ŻOŁNIERZ, ZDRAJCA, TERRORYSTA – OTO JAK ZACZYNA SIĘ LEGENDA
Zapach prochu i rozgrzanej do czerwoności stali, krew, lament rannych, agonia… 
Tysiące niewinnych maszeruje wprost na działa, które nie stygną nawet na chwilę. 
Emile Khadaji pamięta. Wolałby zapomnieć, ale obrazy rzezi, podczas której stał po niewłaściwej stronie barykady, nawiedzają go w koszmarach. Na szczęście ludzie się zmieniają. Czasami w najmniej spodziewanej chwili. Teraz Konfed zapłaci. Musi zapłacić, bo Khadaji poświęcił zemście życie. To wciąż zbyt mało, ale przynajmniej tyle może zrobić. I nie ugnie się przed nikim.

John Grisham "Zaklinacz deszczu" - Rudy Baylor skończył właśnie studia prawnicze i ma problemy ze znalezieniem pracy. W końcu trafia do niewielkiej, mało znanej kancelarii, gdzie dostaje swoją pierwszą sprawę. Ma reprezentować chorego na białaczkę chłopca, który postanawia zaskarżyć potężne towarzystwo ubezpieczeniowe. Choć zadanie przypomina walkę Dawida z Goliatem, idealistycznie nastawiony Rudy podejmuje się tego trudnego zadania. Czy uda mu się zwyciężyć w nierównym starciu z nieuczciwą korporacją?

Ian McEwan "Sobota"- Zapis jednego dnia z życia londyńskiego neurochirurga, prześladowanego niepokojem, iż wielki świat szykuje zamach na jego mały, bezpieczny świat. Henry Perowne jest człowiekiem szczęśliwym, ma wspaniałą rodzinę. Pewnego dnia widzi przelatujący nad jego domem płonący samolot. Tego dnia w Londynie ma odbyć się wielka demonstracja przeciwko wojnie w Iraku. Te fakty każą mu zastanowić się nad zagrożeniami, jakie niesie współczesny świat po 11 września. Tego samego dnia, w wyniku przypadkowości i nieprzewidywalności zdarzeń, Henry pada ofiarą agresywnego kierowcy, a we własnym domu, w otoczeniu kochającej rodziny, czeka go jego własny prywatny Irak...Jestem bardzo zadowolona z tego stosiku. A wam coś się spodobało? 

12 komentarzy:

 1. Trzy pierwsze książki z listy bardzo mnie zaciekawiły, tak więc czekam na recenzje. Przyjemnego czytania życzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie ukradłabym ci Evansa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałam ,,zaklinacz deszczu", bardzo mi się podobało ;) No i Evansa oczywiście ci zazdroszczę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam "Zaklinacza deszczu" i "Sobotę". Chętnie poznałabym jeszcze "Szukając Noel";)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam tych książek, ale tobie życzę miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa jestem prozy Evansa, więc czekam na recenzję. Ciekawe też, jak ocenisz autora "Soboty", bo ja ogólnie mam z nim problem. Niby porusza ciekawą tematykę, a w wykonaniu czegoś mi brakuje...

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam rok temu "Szukając Noel". Przyjemna lektura, niezbyt wymagająca, ale wzrusza :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem bardzo ciekawa "Szukając Noel" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. miłego czytania niestety nic dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Kilka książek czytałam m.in. - Nicci French i Evansa, a pozostałe równie ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny stosik, już nie mogę doczekać się recenzjii ;d
  Pozdrawiam i zapraszam ;*

  OdpowiedzUsuń
 12. Sympatyczny stosik ;D Czekam na recenzje :p

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)