10 listopada 2012

Z biblioteki.

Byłam dzisiaj w bibliotece oddać stare książki. Szłam z zamiarem  wypożyczenia jednej, ewentualnie dwóch książek, ponieważ mam jeszcze kilka swoich nieprzeczytanych. No ale nie była bym sobą gdybym wyszła z biblioteki tylko z jedną książką. Dzisiejsze łowy uważam za wyjątkowo udane :)Olga Rudnicka - Cichy wielbicielPrzekonaj się, jak cienka jest granica między uwielbieniem a nękaniem. 


Julia jest zwyczajną dziewczyną. Skończyła studia, pracuje, zakochała się. Gdy dostaje bukiet kwiatów od tajemniczego wielbiciela, jest podekscytowana i zaintrygowana. Wiersze, kolejne kwiaty i wiadomości zaczynają ją najpierw niepokoić, a potem przerażać. Nikt nie rozumie jej strachu. Przecież posiadanie wielbiciela jest takie romantyczne. Jak uwolnić się od stalkera, gdy nie wiesz, kim on jest? Ale on wie wszystko o tobie. Wie, gdzie mieszkasz, gdzie pracujesz… i wie, jak zniszczyć twoje życie.

Elizabeth Buchan - Druga żona

Rzecz o miłości, śmierci, nadziei, złudzeniach i rozczarowaniach. O codziennym życiu w dwu wymiarach: racjonalności i emocji. Gdyby Rose Lloyd mogła przewidzieć, że przyjaciółka rozbije jej małżeństwo, nigdy nie zaprosiłaby młodej, przebojowej Minty do swojego domu. Gdyby Minty mogła przewidzieć, że związek z dużo starszym mężczyzną nie będzie tak szczęśliwy, jak sobie wymarzyła, raczej nie zostałaby żoną Nathana Lloyda - na zawsze z etykietką „tej drugiej”. Gdyby Nathan nie spotkał dziewczyny, której urok go zniewolił, nie uwierzyłby, że można kochać dwie kobiety. Wzajemne relacje bohaterów potwierdzają, jak bardzo przeszłość może łączyć ludzi i jak bardzo może ich podzielić.
Amy Efaw - Tamtej Nocy porzuciłam własne dziecko


Piętnastoletnia Devon Davenport piątkową uczennica, udziela się społecznie, gra w piłkarskiej reprezentacji szkolnej i marzy o występie na Olimpiadzie. Nie ma czasu na randki. Sukcesy okupuje ciężka pracą; jest silna, niezależna, odpowiedzialna i zdeterminowana. Nie chce podzielić losu swojej matki, która zaszła w ciążę jako nastolatka... 


Ryszard Sadaj - Terapia Pauliny P.


Ta zabawna, pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść współczesna to historia "terapii" bibliotekarki i dystrybutorki kosmetyków Avonu z Krakowa, lat 38, żony niesfornego pisarza, matki dwójki dorastających dzieci, która postanawia - za radą psychoterapeuty - radykalnie zmienić jeśli nie swoje życie, to spojrzenie na siebie i najważniejsze sprawy codzienności. Nie jest to łatwe, bo każdy dzień przynosi nowe niespodzianki, ale prowadzony przez bohaterkę dziennik pozwala jej na odkrycie tego, że rzeczywistość może być bogatsza i ciekawsza niż do tej pory.Jenny Downham - Zanim umrę


Każdy musi umrzeć.

Szesnastoletniej Tessie zostało zaledwie kilka miesięcy życia, więc rozumie to lepiej niż inni. Przygotowała jednak listę dziesięciu rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią. Na pierwszym miejscu umieściła seks. Termin - tego wieczoru.

Wszystkie są tak świetne, że nie wiem od której zacząć :) A wy? Spodobało wam się coś z tej "listy" ? 

10 komentarzy:

 1. "Druga żona" mnie zaciekawiła i powieść Olgii Rudnickiej, już od jakiegoś czasu przymierzam się do jej twórczości. Reszta książek to nie moje klimaty. Pozdrawiam i życzę miłej lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Zanim umrę" i "Cichy wielbiciel" to coś dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam ,,Cichego wielbiciela'' i gorąco ci polecam jego najpierw zacząć czytać. To naprawdę rewelacyjna książka. Reszty nie znam, ale chciałbym poznać np. ,,Zanim umrę''.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zanim umrę ma wspaniała okładkę, a Rudnickiej książki są dla mnie zagadką. Ciągle na nie wpadam, ale nie czytałam jeszcze. Mam ogromne chęci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj zacznij od końca, bo już nie mogę się doczekać recenzji tej książki. ;P

  OdpowiedzUsuń
 6. "Cicho wielbiciel" - polecam, reszta zapowiada się również ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwszą i ostatnią książkę chętnie bym przeczytała, więc czekam na Twoją opinię :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Z chęcią przeczytałabym "Zanim umrę" i "Cichy wielbiciel". Czekam na recenzję:) Zwłaszcza "Zanim umrę".

  OdpowiedzUsuń
 9. "Cichy wielbiciel", "Druga żona" i "Zanim umrę" zapowiadają się interesująco. A co do bibliotek - też tak mam, że zawsze wypożyczam więcej niż zamierzałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Cichy wielbiciel" to jest jedna z moich ukochanych książek! Powinnaś być zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń

Staram się odpowiedzieć na każdy komentarz. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)